BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A BÉT-en még kitartott a jókedv

Bár a forint erősödése már megállt kedden, a BUX még emelkedni tudott.

2012. május 22. kedd, 17:23

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az emelkedésben az előző napok leggyengébben teljesítő vezető részvénye, a Magyar Telekom járt az élen. Az új telekomadó elfogadása óta napról napra újabb történelmi mélypontot megjáró részvény jó nagyot fordult kedden, így talán egy időre véget érhetett a vesszőfutása. A 429 forintos záró ár ugyanis 2,9 százalékos növekedést jelentett, igaz, ennél magasabban, 432 forinton is járt napközben. Ráadásul az átlagforgalomhoz képest az üzletkötések értéke is egész szépen megnőtt, ugyanis 1,6 milliárd értékben forogtak a papírok.

Jól szerepelt a Mol is. Az olajrészvény a fekete arany árának szenvedése ellenére 1,4 százalékkal 16 210 forintra emelkedett, igaz nagyon alacsony 1 milliárd forint alatti forgalom mellett.

Szenvedett viszont az OTP és a Richter. A bankrészvény csupán 0,4 százalékkal emelkedett, ami 3535 forintos záróárat jelentett.  A nap elején még 3600 forint közelében is megforduló OTP egész nap lefelé csorgott. Még rosszabbul járt a Richter, amit a záráskor nagyon leöntöttek. A napközben 37 000 forint közelében forgó részvényt az utolsó percekben kötötték le, így végül 0,1 százalékos mínuszban 36 450 forinton zárta a napot. A BUX így végül 0,9 százalékkal 16 747 pontra emelkedett.

A kisebb részvények közül az FHB és az Egis is jobban szerepelt a szektortársánál. Az FHB 0,8 százalékkal 508 forintra emelkedett, míg az Egis árfolyama 0,4 százalékkal 14 050 forintra nőtt. A CIG - amely előző nap a gyorsjelentésére több mint 8 százalékot esett -, kedden megint  7,7 százalékkal olcsőbb lett, ami 286 forintos utolsó kötésértéket jelentett. A számait szintén most közlő AAA Auto is jó nagyot esett: a 204 forintos záróár 6 százalékos mínuszt jelentett egy nap alatt.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet