A nap elején még rövid ideig mínuszban is megforduló BUX végül 0,7 százalékkal 16 599 pontra emelkedett hétfőn. A viszonylag szerényebb teljesítmény annak volt betudható, hogy a jobb hangulat ellenére a Magyar Telekom részvénye elég nagyot esett. Úgy látszik a telekomadó kedvezőtlen hatását még mindig árazzák a befektetők, ami azt jelentette, hogy a részvény árfolyama további 2,6 százalékot esett, és 417 forinton zárta a kereskedést.
Ezzel szemben az OTP, a nap eleji bizonytalanságot követően 2,7 százalékkal drágult, és 3520 forinton zárta a hét első napját. az egyetlen aggasztó jel talán csak az lehetett a bankrészvénnyel kapcsolatban, hogy a forgalom nagyon alacsony volt, alig haladta meg a 3 milliárd forintot. Jól szerepelt a Mol is. Az olajrészvény árfolyama 1,7 százalékkal 15 980 forintra emelkedett a hét első kereskedési napján.
A Richter viszont nem tudta kihasználni a jó hangulatot, a gyógyszergyártó árfolyama 0,3 százalékkal 36 500 forintra esett vissza. Nem igazán reagált a gyorsjelentésre az FHB árfolyama, a bankrészvény ugyanis 504 forinton stagnált. A CIG Pannónia annál inkább, a várakozásoknál nagyobb veszteség hírére napközben a kereslkedést is fel kellett függeszteni 10 százalék feletti zuhanás miatt. Végül 8,6 százalékos eséssel 310 forintra csökkent a részvény értéke.
