Mégsem érvényes a korábban kötött megállapodás a görögök részéről - ez a mondat indította el a lavinát a pénz és a tőkepiacokon kedden. A dollár jelentősen erősődött, a tőzsdeindexek zuhanásba kezdtek, és még az arany és négyhónapos mélypontra zuhant a híírt követően. Mindez természetesen nem hagyta érintetlenül a magyar részvénypiacot sem. A BUX ugyan a nap elején még egy pillanatra pluszban is volt. A napi maximumot jelentő 17 784 pontról azonban folyamatosan gyengült az index értéke, sőt még az utolsó pillanatban is löktek egyet lefelé rajta, így a 17 523 pontos záró ára a napi mélypontot jelentette. Így egy nap alatt 1,4 százalékot veszített az értékéből az index.
A vezető részvények közül a legtöbbet a Magyar Telekom este, annak ellenére, hogy a nap elején ez a részvény tudott jelentősebb pluszba lendülni. Napközben viszont az a hír, hogy már szerdán dönthet a kormány az új telekomadóról gyorsan a mélybe taszította az árfolyamot. Így a 499 forintos napi maximumáról 3,5 százalékot esett a részvény árfolyama. A záró ár ugyanis 482 forint lett, ami napi mélypontot, és az előző napi záró árhoz képest 2 százalékos esést jelentett.
Az OTP ugyanakkor 1,6 százalékkal 3648 forintra csökkent, ráadásul a záróár 8 forinttal a napi minimum felett volt. Ráadásul a forgalom sem volt túl magas az esésben, csupán 3 milliárd forint volt. A Richter értéke is csökkent 1,5 százalékkal, ez a gyógyszergyártó esetében 36 900 forintos utolsó értéket takart. A Mol ugyanakkor csak 0,9 százalékot esett, így 16 845 forinton szintén napi legkisebb érzékén fejezte be a kereskedést.
Az Egis 0,5 százalékkal 14 500 forintra esett vissza, míg az FHB 3,2 százalékkal 542 forintra csökkent.
