<banner> A legtöbbet az S&P 500 veszítette, amely 0,3 százalékot esett, míg a kedden 4 éves csúcson járó Dow 0,1 százalékkal került lejjebb. A technológiai papírokat tömörítő Nasdaq viszont 0,3 százalékos pluszban fejezte be a kereskedést.
</banner>
<banner>Egy a vártnál enyhén jobb, és egy sokkal rosszabb makroadat érkezett tegnap délután Amerikából. Márciusban a vártnál kisebb mértékben, 1,5 százalékkal csökkent az ipari cikkek rendelésállománya, míg a konszenzus -1,8 százalék volt.
</banner>
<banner>Viszont rosszul fogadták a piacok, hogy az ADP adatai szerint jelentősen csökkent viszont az amerikai vállalatok munkahely-teremtési képessége az elmúlt hetekben. Áprilisban mindössze 119 ezerrel nőtt a foglalkoztatottak száma, a várt 170 ezerrel szemben. A márciusi adatok 209 ezerről 201 ezerre módosították.
</banner>
<banner>A nap legnagyobb vesztesei a pénzügyi és nyersanyagipari vállalatok, mint az Alcoa, a Bank of America, vagy a Chesapeake Energy. Ez utóbbi gázkitermelő vállalat azért esett közel 15 százalékot, mert az alacsony földgázárak miatt felmerült a veszélye, hogy jövőre kifuthatnak pénzükből, ráadásul egy váratlan veszteségről is beszámolt a vállalat - írja a Bloomberg.
</banner>
<banner>A nap végére mégis feljebb kapaszkodtak az indexek. Egyes befektetők ugyanis a romló makroadatok láttán ismét nagyobb esélyt láttak egye esetleges újabb jegybanki élénkítésre. Peter Boockvar, a Miller Tabak stratégája szerint ehhez azonban valószínűleg még sokkal rosszabb helyzet szükséges, nem valószínű, hogy egy 1400 pontos S&P 500 lenne Bernanke aktiváló szintje. </banner>
