A tegnapi kiábrándító eurózónás, majd amerikai makroadatok miatt lefele csordogáló európai részvénypiacok a mai kereskedésben felfelé vették az irányt. A kedvező hangulatban a Societe Generale vártnál jobb negyedéves számai is szerepet játszanak, miközben a befektetők a spanyol és francia kötvényaukciók eredményeit várják.
A BUX index jelenleg stagnál, a pozitív nemzetközi hangulat a nagypapírok mindegyikét felfele húzza. Az elmozdulások azonban egyelőre minimálisak, az OTP stagnál, 3790 forint, a MOL 0, százalékkal 17 750 forintig emelkedett. A Richter 0,6 százalékosos pluszban, 36 740 forint, az Egis 14 700 forintonstagnál.
A Magyar Telekom 0,4 százalékkal került feljebb, 537 forintra, a részvényeket ma lehet utoljára a papíronkénti 50 forintos osztalék reményében megvásárolni. A Nyomda hasonló cipőben jár (44 forintos részvényenkénti osztalékkal), 1,4 százalékos csökkenést követően 540 forint árfolyama.
