BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rosszul indult a hét Budapesten

A nap elején nagyon optimistán nyitott a magyar részvénypiac, ez azonban teljesen elolvadt a nap végére.

2012. május 2. szerda, 17:06

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kétnapos ünnep miatt az európai tőzsdéket lekörözve nyitott a BUX, a befektetők ugyanis vélhetően igyekeztek behozni a lemaradást. Mivel azonban a nemzetközi tőzsdéken egyre olvadt az optimizmus, ez szép lassan megmutatkozott a magyar tőzsdén is. A BUX ugyanis egész nap lefelé csorgott, így a nap elején elért napi 18 546 pontos maximumától jóval lejjebb 18 025 ponton zárta a napot. Ez egyben a napi minimumot is jelentette, mivel a záró szakaszban is lekötötték az indexet, ami így 1,2 százalékot esett.

A vezető részvények közül érdekes módon az OTP bírta a legjobban tartani magát. A rossz hangulatban általában az élen járó részvény szerdán 0,2 százalékkal 3801 forintra csökkent, 7 milliárd forintot el nem érő forgalom mellett.

Tovább szenved viszont a Richter, a gyógyszergyártó árfolyam ugyanis 2,6 százalékkal 36 520 forintra csökkent, jórészt pont a záró szakasz lekötésének betudhatóan. Az esést azonban nem lehet a gyógyszerszektor szenvedéseire fogni, hiszen az Egis árfolyama 1,4 százalékkal 14 700 forintra emelkedett.

A vezető részvények közül a Magyar Telekom részvénye volt még az amelyik 2 százalékot esett. ez a részvény is napi mélyponton zárt, miután szintén az utolsó percekben tolták le az árfolyamot, ami 535 forint lett az utolsó kötésben. A Mol 1,1 százalékkal csökkent 17 700 forintra, azonban napközben még 18 400 forintot is megadtak az olajrészvényért.

A kisebb papírok közül az elmúlt időszakban sokat eső E-Star 6,3 százalékkal emelkedtt, ami 2460 forintot jelentett a zárásra. a trenddel ellentétben a nap végén rántották pluszba a CIG részvényét is, amely így 1,7 százalékkal 427 forintra drágult.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet