A legtöbb ázsiai tőzsdén a héten ma van először kereskedés, ezek az indexek szép emelkedést mutatnak, lereagálva a tegnapi amerikai emelkedést, valamint az összességében kedvező képet festő kínai feldolgozóipari adatokat. A kínai Shanghai Composite, a hongkongi Hang Seng, a dél-koreai KOSPI 0,9 százalékot emelkedett, míg a japán Nikkei 0,3, az ausztrál S&P/ASX 200 pedig 0,2 százalékot erősödött. Az utóbbi két index relatíve gyenge teljesítménye elsősorban azzal magyarázható, hogy ezeken a piacokon tegnap is volt már kereskedés.
A kedvező hangulatot részben a tegnapi kedvező amerikai és a ma reggeli jó kínai feldolgozóipari adatok magyarázzák. A HSBC által készített kínai feldolgozóipari felmérés legfrissebb eredménye ma került publikálásra, ez az ágazat teljesítményének javulásáról adott számot április hónapra vonatkozóan, bár még így is a csökkenést jelző tartományban mozog.
Kínában az emelkedés egyik húzóereje az energiaszektor volt, a China Coal Energy 1,6, a China Shenhua Energy pedig 1,2 százalékkal értékelődött fel.
Kína kapcsán érdemes megemlíteni, hogy a Citigroup szerint az országban működő tőzsdék csökkentenék a részvénypiaci tranzakciókra felszámított díjakat. A hírre a kínai brókercégek árfolyama megpattant, a Citic Securities 1,7, a Haitong Securities pedig 2,6 százalékkal került feljebb.
Tokióban az exportszektor mutatott relatíve erős teljesítményt a jen gyengülésének köszönhetően, ezzel részben sikerült szépíteni a tegnapi kereskedésben elszenvedett jelentősebb mínuszokat. A Sony 0,5, a Kyocera pedig 0,9 százalékkal került feljebb.
