BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OTP vezérletével száguldott a BUX

Nagyon jó napja volt a magyar részvénypiacnak, miután nagyot fordultak az IMF-tárgyalással kapcsolatos álláspontok.

2012. április 25. szerda, 17:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A forinttal párhuzamosan a részvénypiacon is nagy rallyt eredményezett a közelgő tárgyalások híre, annak ellenére, hogy még a pontos időpont nincsen meg. Azonban vélhetően a pánikszerű shortzárásoknak köszönhetően több mint 4 százalékkal 18 223 pontra emelkedett a BUX értéke. A vezető részvények közül az OTP emelkedett a legtöbbet, ráadásul jelentősen megugró frogalom mellett. A bankrészvénnyel ugyanis több mint 20 milliárd forint értékben kereskedtek. A záró ár 3810 forint lett, ami 6,7 százalékos drágulást jelentett.

Nagyon jól szerepelt a Mol részvénye is. Az olajpapír értéke 5,8 százalékkal 17 990 forintra drágult. A Mol forgalma is nőtt ugyan, de a 2,6 milliárd forintos összértéke azért jóval elmaradt az OTP forgalmától. A Magyar Telekom már nem tudta tartani a lépést a másik két nagypapírral, hiába közeleg ugyanis az osztalékfizetés, a jövőre is legjobb esetben is szinten maradó 50 forintos részvényenkénti kifizetés sokakat kiábrándíthatott a részvényből. Az 545 forintos záró ár 2,1 százalékkal lett magasabb a keddinél.

A Richter esetében viszont az látszik, hogy e részvény nem tud a shortzárásokkal tarkított rallyban részt venni, az árfolyama így 37 000 forinton stagnált. Az Egis ezzel ellentéteben több mint 3 százalékkal 14 650 forintra emelkedett. A kiseb részvények közül az FHB is jobban szerepelt anagyobb szektortársánál, a részvény értéke ugyanis 7,1 százalékkal 580 forintra nőtt.

Kevés részvény volt amelyik nem használta ki a jó hangulatot, az Est Médiának azonban ebben a környezetben is csak satgnálásra telt 73 forinton. A TVK is előző napi záró árán 2110 forinton zárta a napot.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet