<banner> Tegnap rég nem látott mértékű esés bontakozott ki a nyugat-európai tőzsdéken, a magyar piac 2 százalék körüli leértékelődése ehhez képest mondhatni visszafogott volt. A mai nap egyelőre kisebb fellélegzéssel indul a tőzsdéken, Európa kisebb pluszban nyitott, amit lekövet a hazai piac is. A BUX jelenleg 0,8 százalékos emelkedést mutat.
</banner>
<banner>Ma már lesznek fontos makroadatok, délután az USA-ban közzéteszik a legfrissebb, márciusi újlakás értékesítési adatokat, továbbá a februári S&P Case Shiller lakásárindex, valamint a Conference Board áprilisi fogyasztói bizalmi indexe is napvilágot lát. Ezek közül a legnagyobb figyelem vélhetően az utóbbira irányul, a várakozások átlagához képest mutatkozó jelentősebb eltérés esetén az adat piacmozgató lehet.
</banner>
<banner>A vezető hazai részvények közül a tegnap alulteljesítő OTP megy előre a legnagyobb lendülettel, a bankpapírok közel 2 százalékos pluszban tartózkodnak. A Magyar Telekom nap végére csúnyán elhasalt, és közel 3 százalékos eséssel fejezte be a tegnapi napot, melyet követően ma mindössze 0,6 százalékot korrigált felfelé. Pedig hamarosan jön az osztalékfizetés, ami elviekben támaszt jelent a papírok árfolyamának.
</banner>
<banner>A többiek közül a Richter 0,3 százalékot gyengült, míg a Mol 0,5 százalékkal került feljebb tegnapi zárószintjéhez képest. Az utóbbi kapcsán említést érdemel, hogy a Goldman Sachs a korábbi 22 000-ről 21 400 forintra csökkentette a papírokra adott célárfolyamát. Az ajánlás továbbra is tartás.
</banner>
