BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősen küzd a 300 forintos szinttel az euró

Egyelőre nem sikerült tartósan áttörni a 299,50 forintos szintet az eurónak.

2012. április 23. hétfő, 16:41

Fotó: Dömötör Csaba / Déri Miklós
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jelentősen elromlott a hangulat hétfőre a világban. Egyrészt a holland és a cseh kormányok válsága, valamint rossz európai és kínai makroadatok miatt erősödött a dollár az euróval szemben, ami nem tett jót a feltörekvő piaci devizáknak, így a forintnak sem - mondta Karsai Péter, a Commerzbank devizakereskedője a Napi Gazdaságnak. Ugyanakkor az elkövetkező napokban dőlhet el, hogy áttöri e a 300-as szintet az euró. Kedden ugyanis fontos lehet e kérdéskörben, hogy milyen hangvétele lesz az Orbán-Barroso találkozónak - tette hozzá a Commerzbank szakértője.

A dollár viszont márhétfőn 0,8 százalékkal az 1,312-es szint közelébe erősödött az euróval szemben. A forint pont ennyit veszített az értékéből az euróval és frankkal szemben is, így ez utóbbiért 249 forintot kellett fizetni. A dollárral szemben ennél is többet 1,5 százalékot gyengült  a forint, ami 228,50-es árfolyamot jelentett.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet