Jelentősen elromlott a hangulat hétfőre a világban. Egyrészt a holland és a cseh kormányok válsága, valamint rossz európai és kínai makroadatok miatt erősödött a dollár az euróval szemben, ami nem tett jót a feltörekvő piaci devizáknak, így a forintnak sem - mondta Karsai Péter, a Commerzbank devizakereskedője a Napi Gazdaságnak. Ugyanakkor az elkövetkező napokban dőlhet el, hogy áttöri e a 300-as szintet az euró. Kedden ugyanis fontos lehet e kérdéskörben, hogy milyen hangvétele lesz az Orbán-Barroso találkozónak - tette hozzá a Commerzbank szakértője.
A dollár viszont márhétfőn 0,8 százalékkal az 1,312-es szint közelébe erősödött az euróval szemben. A forint pont ennyit veszített az értékéből az euróval és frankkal szemben is, így ez utóbbiért 249 forintot kellett fizetni. A dollárral szemben ennél is többet 1,5 százalékot gyengült a forint, ami 228,50-es árfolyamot jelentett.
