BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bolyong a magyar piac

Paradox módon az európai irányadó részvényindexek nem reagáltak pozitívan a várnál jobb Ifo hangulati indexre, sőt a benchmarkok röviddel az adat közzétételét követően fordultak lefelé.

2012. április 20. péntek, 13:08

Fotó: Dömötör Csaba / Marton Szilvia
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A romló nemzetközi hangulat közepette a BUX is lefelé indult el, de az elmozdulás értéke csak néhány tizedszázalékos. A blue chipek közül csak a Richter próbálkozik enyhe emelkedéssel, az OTP és a MOL mérsékelt csökkenést mutat, míg a Magyar Telekom közel 1,5 százalékot esett, amiben szerepet játszhat, hogy ma tartott sajtótájékoztatót a hamarosan piacra lépő állami mobilszolgáltató, valamint a kilátásába helyezett internet- és telefon-adó sem tett jót a hangulatnak.

A kisebbek közül az E-star gyenge teljesítménye emelhető ki, a társaság ugyanis 5,4 százalékot esett, átlag feletti forgalom mellett, amit a vállalattal finanszírozásával kapcsolatos ismét előtérbe került befektetői aggodalmak magyarázhatnak.
<banner>
Fejüket veszítették ma az irányadó európai részvényindexek: a vártnál jobb német ifo hangulati index után előbb a negatív tartományba fordultak át, majd röviddel ezelőtt ismét emelkedésnek indultak. </banner>

A magyar piac a nemzetközi befektetői hangulat romlásával mozdult lefelé, de a vezető nyugat-európai benchmarkokkal ellentétben a hazai részvényindexek még mindig a negatív tartományban mozog. Ezzel a BUX az egyik leggyengébb szereplő a régiós mezőnyben.

<banner>Az OTP sem igazán találja az irányt, a bankpapír a délelőtt megpróbálta áttörni a 3 500 Ft-os szintet, ez viszont visszafordította, jelenleg ismét ezen a szinten próbál áthaladni az árfolyam. A jelenlegi nulla közeli elmozdulásával a bankpapír közepes teljesítményt nyújt a régiós mezőnyben.  A MOL mérsékelt mínuszban tartózkodik, és ezzel jelenleg a hazai olajtársaság nyújtja a leggyengébb teljesítményt a régiós mezőnyben.
</banner>

<banner>A Magyar Telekom méretesebb esést könyvelt el (-1,5%), amiben szerepet játszik, hogy a ma tartott sajtótájékoztatón újabb információk hangzottak el a hamarosan piacra lépő állami mobilcéggel kapcsolatban, emellett nem tett jót a hangulatnak, hogy olyan hírek láttak napvilágot, hogy az állam internet- és telefon-adó bevezetésére készül. </banner>

A Richter 0,3  százalékos mérsékelt emelkedést produkál.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet