A romló nemzetközi hangulat közepette a BUX is lefelé indult el, de az elmozdulás értéke csak néhány tizedszázalékos. A blue chipek közül csak a Richter próbálkozik enyhe emelkedéssel, az OTP és a MOL mérsékelt csökkenést mutat, míg a Magyar Telekom közel 1,5 százalékot esett, amiben szerepet játszhat, hogy ma tartott sajtótájékoztatót a hamarosan piacra lépő állami mobilszolgáltató, valamint a kilátásába helyezett internet- és telefon-adó sem tett jót a hangulatnak.
A kisebbek közül az E-star gyenge teljesítménye emelhető ki, a társaság ugyanis 5,4 százalékot esett, átlag feletti forgalom mellett, amit a vállalattal finanszírozásával kapcsolatos ismét előtérbe került befektetői aggodalmak magyarázhatnak.
<banner>
Fejüket veszítették ma az irányadó európai részvényindexek: a vártnál jobb német ifo hangulati index után előbb a negatív tartományba fordultak át, majd röviddel ezelőtt ismét emelkedésnek indultak. </banner>
A magyar piac a nemzetközi befektetői hangulat romlásával mozdult lefelé, de a vezető nyugat-európai benchmarkokkal ellentétben a hazai részvényindexek még mindig a negatív tartományban mozog. Ezzel a BUX az egyik leggyengébb szereplő a régiós mezőnyben.
<banner>Az OTP sem igazán találja az irányt, a bankpapír a délelőtt megpróbálta áttörni a 3 500 Ft-os szintet, ez viszont visszafordította, jelenleg ismét ezen a szinten próbál áthaladni az árfolyam. A jelenlegi nulla közeli elmozdulásával a bankpapír közepes teljesítményt nyújt a régiós mezőnyben. A MOL mérsékelt mínuszban tartózkodik, és ezzel jelenleg a hazai olajtársaság nyújtja a leggyengébb teljesítményt a régiós mezőnyben.
</banner>
<banner>A Magyar Telekom méretesebb esést könyvelt el (-1,5%), amiben szerepet játszik, hogy a ma tartott sajtótájékoztatón újabb információk hangzottak el a hamarosan piacra lépő állami mobilcéggel kapcsolatban, emellett nem tett jót a hangulatnak, hogy olyan hírek láttak napvilágot, hogy az állam internet- és telefon-adó bevezetésére készül. </banner>
A Richter 0,3 százalékos mérsékelt emelkedést produkál.
