BUX 139098.17 -0,15 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ázsia esett

Eséssel zárta a hét utolsó kereskedési napját az ázsiai piacok többsége, amiben fontos szerepet játszott, hogy a technológiai részvények nagyon gyenge teljesítményt nyújtottak, miután tegnap Amerikában is nagyobb esésekkel zárta a kereskedést a szektor több szereplője.

2012. április 20. péntek, 08:36

Fotó: Dömötör Csaba / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ázsiai tőzsdék többsége lefelé vette az irányt a pénteki kereskedésben, és egyes piacoknak, mint például a dél-koreai vagy a tajvani, méretesebb mínuszokat is sikerült begyűjteni.Ezzel szemben Kína a régió legjobb szereplőjeként 1 százalék körüli emelkedést mutatott.

Az amerikai technológiai szektor tegnapi esése beárnyékolta az ázsiai techszektor mai teljesítményét, az ágazat japán nagyvállalatainak a körében 2-3 százalékos mínuszokat láthattunk. Gyengén teljesített a szektor Dél-Koreában is, ahol a Samsung , az SK Hynix, és az LG Elcetronics részvényárfolyama szenvedett el méretesebb esést.

Az ausztrál nyersanyagszektor mérsékelten gyenge teljesítményt nyújtott, a Fortescue Metals Group 0,8%-ot, míg a BHP Billiton 0,2 százalékot esett.

Az egyedi részvények tekintetében a japán JFE Holdings gyenge teljesítménye emelhető ki, mely több mint 3%-kal került lejjebb,miután a társaság bejelentette, hogy az elkövetkező három évben háromszorosára növelné a beruházásai nagyságát.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet