Alapvetően pozitív hangulatban zajlik a kereskedés a csütörtöki nyitást követően a vezető európai tőzsdéken, annak ellenére, hogy fontos negatív hírek is napvilágot láttak. Az IMF szerint az 58 legnagyobb európai bank közel 7%-kal, vagyis összesen mintegy 2000 milliárd euróval csökkentheti a következő 18 hónapban mérlegfőösszegét, és ennek negyede a hitelállomány csökkenéséből származhat. A szervezet jóval pesszimistább jövőt vázolt az Európai Bankhatóság által az elmúlt időszakban feltételezettnél.<kapcs></kapcs>
A magyar piac emelkedése egyelőre elmarad a vezető nyugat-európai részvényindexektől, a hazai benchmark csak néhány tizedszázalékkal került feljebb eddig.
A blue chipek közül egyelőre csak az OTP nem tud emelkedni, a bankpapírok a kismértékben csökkentek tegnapi 3499 forintos zártóértékükhöz képest. A többi nagypapír mérsékelt, 0,5 százalékon belüli emelkedést mutat. A Richter esetén egyelőre nem váltott ki jelentősebb árfolyamhatást, hogy a Goldman Sachs 43 500-ról 41 900 forintra csökkentette a társaság célárát.<kapcs></kapcs>
Tegnap forgott utoljára a 120 forintos osztalékkal az Egis, így ma már szelvény nélkül kereskedhetünk a társaság papírjaival. Az osztalék kiesését nyitáskor nem árazta be a piac, a papírok 0,6 százalékos emelkedést mutatnak.
Nem készültek el időre az E-Star auditált beszámolói, melyek a mai közgyűlés 1-4. napirendi pontjainak érdemi tárgyalási alapját képezhetnék. A társaság beszámolói körüli viharok meglehetősen negatív fényt vetnek a vállalatra, a befektetők csak remélni tudják, hogy a hasonló jellegű hibákat a cég képes lesz hamarosan levetkőzni magáról. A társaság árfolyama 1,1 százalékot esett a hír közzétételét követően.
