BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Kulcs-Soft az idén is fizet osztalékot

A tőzsde \"B\" kategóriájában jegyzett Kulcs-Soft Számítástechnikai Nyrt. az idén 138 millió forintot szán osztalékfizetésre a 2011. évi 141 millió forintos adózott nyereségéből - derül ki a társaság közgyűlési előterjesztéseiből, amelyet szerdán tett közzé a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján. Az osztalékból egy részvényre 23 forint jut.

2012. április 18. szerda, 19:23

Fotó: Dömötör Csaba / Marton Szilvia
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ügyviteli szoftvereket fejlesztő cég tavaly 144 millió forint osztalékot fizetett ki az eredménytartalékát is felhasználva, egy részvényre vetítve 24 forint volt az osztalék.

A BÉT adatai szerint a társaság 6 millió darab részvényének 96,3 százaléka Kulcsár Tibor elnök-vezérigazgató tulajdonában van. A Kulcs-Soft 2011-ben 840 millió forint árbevételt ért el az előző évi 861 millió forint után. Üzemi eredménye 146 millió forint volt, míg 2010-ben 144 millió forintot tett ki.

A cég 2012-re 1,1 milliárd forint árbevétel és 234 millió forint üzemi eredmény elérését tűzte ki célul.

A társaság 10 forint névértékű részvényei a szerdai kereskedést 299 forinton zárták, az előző záró árukhoz képest 35 forinttal, 10,5 százalékkal csökkent az árfolyamuk.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet