A rossz kínai bruttó hazai termék (GDP) adat már a nap elején elrontotta a hangulatot a nemzetközi részvénypiacokon, erre azonban egy jó lapáttal rátettek a szintén várakozásoktól elmaradó amerikai makro adatok. Mindez alaposan meglátszott a magyar tőzsdén is. A BUX ugynis még minimális pluszban is tudta kezdeni a napot, azonban az értéke folyamatosan csökkent a rossz hírek hatására. A végére felgyorsuló folyamat eredményeként az index 2,8 százalékkal 17 337 pontra esett vissza, ami gyakorlatilag a napi minimumot jelentette, bár egy picivel a záró szakasz előtt volt ez alatt is az index értéke. Talán az egyetlen optimizmusra okot adó jel az volt, hogy a határidős decemberi lejárat értéke is 2,5 százalékkal csökkent 18 091 pontra így iagzábó e téren az optimizmus nem csökkent.
A legrosszabbul a vezető papírok közül az OTP részvényesei jártak. A bankrészvény régen nem látott 6 százalékos esést produkált ugyanis, ami 3375 foirntos utolsó árfolyamot jelentett. Ráadásul a jelentős esés a forgalom megugrásával párosult, a 12 milliárdot meghaladó üzletkötés ugyanis egyáltalán nem jó jel a folytatásra.
A forgalom egyébként megnőtt a többi részvény esetében is. Az elmúlt napokban 1 milliárd forint alatt forgó részvények közül ugyanis a Mol és a Magyar Telekom is átlépte ezt a határt. Ez azonban mindkét részvény esetében jelentős eséssel párosult, a Mol 2 százalékkal 17 100 forintra, a Magyar Telekom szintén 2 százalékkal 550 forintra csorgott le. A legjobban a Richter vészelte át a pénteki kereskedést. A gyógyszergyártó 0,3 százalékkal 36 800 forintra esett vissza.
A kisebb részvények közül az FHB csupán 0,7 százalékkal csökkent 543 forintra, míg az Egis 1,7 százalékkal 14 400 forintra csúszott le.
