A BUX a nap végére - annak ellenére, hogy az amerikai indexek pluszban voltak - 0,3 százalékkal 17 827 pontra esett vissza. PEdig a nap elején még úgy látszott, hogy a 18 000 pontos határ felett tud maradni a vezető index, a napi csúcsát 18 050 pont közelében érve el a nap elején. A lendület azonban folyamatosan elfogyott a nap végére. A vezető papíroknál viszont nem volt túl nagy izgalom, az eltérés a BUX mozgásához képest minden esetben minimális volt, úgyanúgy ahogyan a forgalom. Ez utóbbi esetében, ahogyan már az előző napokon is megszokhattuk, csak az OTP tudta átlépni az 1 milliárdos napi forgalmat, a bankrészvény esetében is azonban csupán 6 milliárdot sikerült közelíteni.
A további jelentős esést viszont elkerülte az OTP, a részvény árfolyama 0,2 százalékkal 3593 forintra csökkent. Az FHB ezzel szemben 0,6 százalékkal drágulni tudott, ami a kisebbik bankrészvény esetében 547 forintos utolsó értéket takart. A Richter részvényének az értéke 0,3 százalékkal 36 900 forintra csökkent, az elmúlt napokban jelentősen alulteljesítő Egis viszont 1,4 százalékkal 14 650 forintra drágult.
A Mol árfolyama 0,5 százalékkal, a Magyar Telekomé 0,4 százalékkal esett vissza csütörtökön. Ez az előbbi esetében 17 455 forintos záró árat, míg a telekomcégnél 561 forintos utolsó kötés értéket jelentett.
A kisebb részvényeknél közel 15 százalékkal - hír nélkül - korrigált felfelé az elmúlt napok zuhanása után az Est Média, a 103 forintos záró árral azonban túl sok részvényes nem lehet boldog.
