Az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed nyíltpiaci bizottsága tegnap este tette közzé a márciusi ülés jegyzőkönyvét, a jelentésben szereplő komment pedig elkedvetlenítette a befektetőket, hiszen a jegybankárok sokkal kevésbé érdekeltek egy újabb eszközvásárlási programban. A jegyzőkönyv alapján mindössze néhány bankár gondolta úgy, hogy a likviditásbővítő intézkedéseket szükséges folytatni, amennyiben az amerikai gazdaság a lendületéből vesztene.
A hír hatására lefelé vették az irányt az európai irányadó részvényindexek, melyek nagy része mérsékelt csökkenést mutat, a DAX és a CAC40 viszont nagyobb mértékű, 1 százalék feletti mínuszban tartózkodik, a DAX-ot egyelőre 50 napos mozgóátlaga támasztja.
A grafikon a közvetlenül a grafikonból való kereskedést lehetővé tévő Alfatrader Trading Station II grafikonrajzoló programjával készült.
A befektetők a 13:45-kor bejelentésre kerülő EKB kamatdöntést is nagy figyelemmel kísérik, melytől a piac azt várja, hogy az alapkamat továbbra is 1 százalékon marad.
Az egyes ágazatok közül ma az autóipar szerepel kiemelkedően gyengén, míg a defenzív egészségügy a felülteljesítők közé tartozik.
A makrogazdasági kilátások változására kiemelten érzékeny bankszektor több szereplője is jelentős mínuszokkal reagált a tegnapi tengerentúli hírre, a Credit Agricole, a BNP Paribas és a Commerzbank is 1-2 százalékos mínuszban tartózkodik.
A DAX teljesítményét a német autógyártók helyezik nyomás alá, a Volkswagen és a Daimler is 1-2 százalékos esést produkál. A Daimler gyenge teljesítménye azért is érdekes, mert a társaság pozitív értékesítési adatokat tett közzé: az eladott gépjárművek száma az első negyedévben 340 000 ezer darabra rúgott, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző év hasonló időszakához képest. A társaság menedzsmentje az a globális autópiac idei éves növekedését 4%-ra becsüli, a Daimler viszont elszánt, hogy ezt az értéket felülteljesítse, a vezetőség szerint ugyanis még rejtett tartalékok lakoznak a társaságban.
