BUX 139434.00 0,09 %
OTP 45410 0,24 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ázsiában rossz a hangulat

Nagyobb eséseket is láthattunk a szerdai kereskedésben az ázsiai régióban, a japán Nikkei ismét kiugróan gyengén teljesített, és 2 azázalék fölötti mínuszt gyűjtött össze. A hongkongi és sanghaji tőzsde viszont zárva tartott. A borongós befektetői hangulat kialakulásában fontos szerepet játszhatott az, hogy a FED kamatdöntéséről tegnap közzétett jegyzőkönyv szerint, több jegybankár sem támogatja a további monetáris lazítást, valamint hogy a várakozásoktól jelentősen eltérő, nagymértékű ausztrál költségvetési deficit látott napvilágot.

2012. április 4. szerda, 08:49

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Több ázsiai tőzsde is vaskos mínuszokat gyűjtött össze a szerdai kereskedésben, köztük a japán Nikkei a tegnapi naphoz hasonlóan ismét alulteljesítette a régiót.

Ausztráliából csalódást okozó makroadat érkezett, közzétételre került ugyanis, hogy a februári költségvetési hiány 480 millió ausztrál dollárra (493 millió dollárra) rúgott, míg a várakozások 1,1 milliárd ausztrál dolláros többlettel számoltak.

A grafikon a közvetlenül a grafikonból való kereskedést lehetővé tévő Alfatrader Trading Station II grafikonrajzoló programjával készült.

A Marketwatch által megkérdezett elemző szerint nehéz megmondani, hogy az ausztrál költségvetési deficit fontos okot jelentett-e a tőzsdék zuhanásában, annyi azonban bizonyos, hogy a befektetők mostanság kiemelten érzékenyek bármilyen negatív hírre. Az ausztrál adat talán azért lehet mégis fajsúlyos, mivel tovább táplálja a kínai növekedési kilátásokkal kapcsolatos aggodalmakat, ugyanis az ausztrál export visszaesésében a szén szállítás csökkenése is fontos szerepet játszott, ennek pedig jelentős része Kínába irányul.

A japán techszektor az egyik leggyengébb teljesítményt nyújtotta, a Sony, a Toshiba, a Sharp és a Panasonic esetén is 2-3 százalékos mínuszokat láthattunk.

A nyersanaygszektor is gyengén teljesített, miután a FED jegyzőkönyv közzététele után a nyersanyagárak emelkedésnek indultak. Ausztráliában a Newcrest Mining és a BHP Billiton is több mint 1 százalékot esett, de 2-3 százalékos mínuszokat láthattunk japánban is.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet