BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A végén szépített a BUX

Az alapvetően kockázatkerülő nemzetközi hangulatban a negatív tartományban töltötte a napot a BUX is.

2012. március 29. csütörtök, 17:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde irányadó mutatója így 0,2 százalékos eséssel 18 617 ponton búcsúztatta a napot, felülteljesítve ezzel a bőven 1 százalék feletti mínuszt mutató nyugat-európai társait. A mozgáshoz azonban az elmúlt időszaknak megfelelően igencsak gyér forgalom párosult, összesen alig 6,7 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a magyar papírok.

A vezető részvények közül az OTP volt egyedül legény a gáton, a bankpapír miután délután 3783 forintig is leszúrt, a zárás felkötésének köszönhetően 0,8 százalékkal 3850 forintra erősödött.

Nem sikerült a bravúr azonban a Richternek, amely bár a kereskedés végén a pozitív tartományban mozgott, a zárás beöntése folytán végül mégis 0,07 százalékos mínuszban, 37 175 forinton búcsúzott. Még rosszabbul teljesített a szektortárs Egis, amely csaknem 1,7 százalékkal 14 700 forintra rontott.

A Mol 0,6 százalékos esése 18 550 forintos utolsó kötésértéket takart, amely csupán 25 forinttal haladta meg a napi mélypontot. A blue chipek közül a Telekom kullogott a sor végén, amely 1,04 százalékot esve napi minimumán, 569 forinton zárt.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet