A blue chipek közül az OTP volt a húzóerő, 2 százalékos emelkedése 4010 forintos árfolyamot jelentett. Szépen menetelt a Mol is, az olajpapír 1,8 százalékkal 19 750 forintra erősödött.
Kissé lemaradva követte őket a Telekom és a Richter, előbbi 0,7 százalékkal 577 forintra javított, míg a gyógyszergyártó 0,6 százalékos emelkedése 37 675 forintos árfolyamot takart.
Utóbbi szektortársa, az Egis viszont nem bírta tartani a tempót, jegyzése 1,3 százalékkal lejjebb kerülve 15 200 forintnál járt.
