BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kacsázás lett a vége Budapesten

Ismét külön úton járt a BÉT irányadó mutatója, a reggeli esés után a kedvező nemzetközi hangulatban meredek emelkedés jött, ám délután a külföldi indexeket alulteljesítve esett a BUX.

2012. március 8. csütörtök, 17:21

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A negatív tartományban megmártózás után zárásra felhúzták a mutatót, amely így végül 0,4 százalékkal 18 582 ponton búcsúzott.

A vezető papírok közül ismét erős oldalát mutatta a Mol, amely az emelkedő olajárral párhuzamosan fél százalékkal 18 800 forintra javított, igaz, maximumát száz forinttal feljebb állította be a jegyzés.

Az OTP 0,3 százalékkal feljebb kerülve 3700 forinton végzett, míg a Telekom 0,35 százalékkal 567 forintra javított.

A blue chipek közül egyedül a Richter búcsúzott mínuszban, a gyógyszerpapírokra 15 forinttal előző záróértékük alatt, 37 335 forinton születtek az utolsó kötések. Szektortársa, az Egis viszont 0,4 százalékkal 15 525 forintra javított.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet