A mutatót elsősorban a 3 százalékkal 3681 forintra gyengülő OTP húzta le, ám a bankpapír 7,1 milliárd forintos forgalma mellett a többi papírban gyakorlatilag semmi likviditás nem volt tapasztalható. Ráadásul a nemzetközi tőzsdeindexek zömében 0,5-1 százalékos emelkedést mutattak.
A blue chipek közül szintén elég rosszul teljesített a Richter, a gyógyszergyártó részvényei a múlt heti jó hírek ellenére is -1,5 százalékkal 36 900 forintra rontottak.
A Telekom ezzel szemben megúszta féál százalékos leértékelődéssel, jegyzése 567 forintnál járt.
A Mol papírjai viszont legények voltak a gáton, 0,3 százalékos plusszal 18 550 forintnál jártak.
