Az esést az OTP vezeti fél százalékot meghaladó mínusszal, a Mol is közel azonos mértékben került lejjebb. A Magyar Telekom egyelőre kismértékű emelkedést mutat, míg a Richter stagnál.
Bizonytalan elmozdulásokat láthattunk a magyar piacon a nyitást követően: a mérsékelt negatívban nyitó BUX rövidesen fordult, és a pozitív tartományban is megfordult, jelenleg ismét lefelé tart az index.
A blue chipek egyelőre nem remekelnek. A Magyar Telekom és a Richter stagnálnak, a MOL és az OTP is fél százalék körüli csökkenést produkál. A Citi elemzőinek véleménye szerint akár 2013-ig csúszhat a magyar kormány és az EU/IMF közötti megállapodás, ez pedig negatív az OTP szempontjából, hiszen rövid- és középtávon ez az egyik legfontosabb tényező, amely befolyásolhatja a magyar bank befektetői megítélését. Az elemzőház közzétette a tavalyi negyedik negyedévre vonatkozó becsléseit is, ez alapján a konszenzusnál kisebb veszteségre számítanak, és a Merrill-lel szemben nem számolnak az OTP ukrán leányvállalatánál goodwill leírással. Főként a megnövekedett kockázatokra hivatkozva az eddig vétel helyett már csak tartásra ajánlják az OTP részvényeit.
A Fővárosi Bíróságon a Nitrogénművek Vegyipari Zrt. felperes által az OTP Bank Nyrt. alperes ellen 25,3 milliárd forint pertárgyértékű kártérítés iránt 2009-ben indított per lezárult, a Fővárosi Törvényszék a Nitrogénművek Vegyipari Zrt. keresetét jogerősen elutasította. <kapcs></kapcs>
A kisebbek közül az E-Star árfolyamára nehezedett jelentős eladói nyomás a nyitást követően, a 3000 forintos szint környékéről azonban elkezdték visszahúzni az árfolyamot, mely jelenleg 2,5 százalék közeli pluszban tartózkodik. A forgalom ma is átlag feletti a papírok piacán.
