Mérsékelt mínuszban fejezték be a mai kereskedést az amerikai indexek. A Dow stagnált, az S&P 500 0,3, a Nasdaq 0,4 százalékkal került lejjebb.
A leggyengébb láncszem ezúttal az olajvállalatok voltak, melyek a fekete arany árának mélyrepülése miatt szenvedtek.
A tegnapi nagy emelkedést követően ma gyorsan visszakalapálták a kiindulási szintekre az olaj árfolyamát (a Brent 2 százalékkal került lejjebb 123,5 dollárra), miután a szaúdi olajvezetékek felrobbanásáról szóló tegnapi híreket hivatalos források határozottan cáfolták. A tegnap 2,5 százalékot emelkedő olajár ma meredek csökkenést mutatott, a nagy kilengések leginkább azt szemléltetik jól, hogy a piac mennyire ki van hegyezve a kínálati oldalt potenciálisan érintő információkra.
Az iráni atomprogram miatt sokan egy esetleges háború kibontakozásától tartanak, amely akár az egész, az olajkitermelés szempontjából kulcsfontosságú régió destabilizálódásához vezetne.
Az HSBC legfrissebb anyaga szerint az olaj az új Görögország, a befektetői félelmeket a fekete arany drágulása gerjesztheti majd az előttünk álló időszakban.
