BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mínuszban zárt Amerika

Nem látott ma napvilágot fontosabb makrogazdasági adat, így az amerikai részvényindexek az utóbbi idõszak lassú emelkedését követõen ma megtorpantak és kisebb csökkenést mutattak.

2012. március 2. péntek, 22:39

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mérsékelt mínuszban fejezték be a mai kereskedést az amerikai indexek. A Dow stagnált, az S&P 500 0,3, a Nasdaq 0,4 százalékkal került lejjebb.

A leggyengébb láncszem ezúttal az olajvállalatok voltak, melyek a fekete arany árának mélyrepülése miatt szenvedtek.

A tegnapi nagy emelkedést követően ma gyorsan visszakalapálták a kiindulási szintekre az olaj árfolyamát (a Brent 2 százalékkal került lejjebb 123,5 dollárra), miután a szaúdi olajvezetékek felrobbanásáról szóló tegnapi híreket hivatalos források határozottan cáfolták. A tegnap 2,5 százalékot emelkedő olajár ma meredek csökkenést mutatott, a nagy kilengések leginkább azt szemléltetik jól, hogy a piac mennyire ki van hegyezve a kínálati oldalt potenciálisan érintő információkra.

Az iráni atomprogram miatt sokan egy esetleges háború kibontakozásától tartanak, amely akár az egész, az olajkitermelés szempontjából kulcsfontosságú régió destabilizálódásához vezetne.

Az HSBC legfrissebb anyaga szerint az olaj az új Görögország, a befektetői félelmeket a fekete arany drágulása gerjesztheti majd az előttünk álló időszakban.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet