BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szenen és gyémánton keresett a bányaóriás

Rekordmértékű, 11,1 milliárd dolláros 2011-es üzemi eredményről számolt be az Anglo American, míg a nettó soron 5,06 dolláros részvényenkénti profitot könyvelhetett el a bányatársaság, ami meghaladta a 4,78 dolláros elemzői várakozásokat – írta a Reuters

2012. február 17. péntek, 12:31

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

. Az erős eredmény főleg a szén és gyémántkitermelésből, illetve a vasércfelhozatalból származó magas bevételeknek volt köszönhető, amelyek ellensúlyozták a várttól elmaradó kitermelés és magasabb működési költségek által sújtott réz üzletág csalódást keltő bevételeit.

Ugyan a részvényesek oldaláról az utóbbi időben fokozódott a nyomás, hogy a bányatársaságok osszák vissza a tulajdonosoknak a 2011-es nyersanyag áremelkedésből származó többletnyereséget, ám az eddig jelentő cégek inkább felvásárlások, beruházások, vagy a turbulens piaci viszonyokra való tekintettel az eredménytartalék növelése mellett tették le a voksot.

A soron kívüli osztalék helyett az Anglo American is csak évi rendes osztalékát emelte 14 százalékkal 74 centre. Döntését a menedzsment a tőkeberuházási program felpörgetésével indokolta, idén 7 milliárd dollárt szánnak különböző bányaprojektjeik fejlesztésére, emellett pedig nem tartották volna indokoltnak a soron kívüli kifizetést.

Cynthia Caroll, a társaság vezérigazgatója sietett cáfolni azokat a pletykákat is, miszerint a Xstrata és a Glencore egyesülése fényében az Anglo American is felvásárlási célponttá válhat, szerinte ugyanis tartalékaik és organikus növekedési modelljük elég lesz a függetlenség megtartásához - írta a Financial Times.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet