BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szárnyalással zárta a hetet Budapest

Igazi kis rally kerekedett a pénteki kereskedésből, a BUX nyugat-európai és régiós társait is felülteljesítve 2,12 százalékos emelkedéssel 19 147 ponton búcsúzott, ám délután ennél is feljebb, 19 340 ponton tetőzött. A mozgáshoz átlagon aluli, alig 14 milliárd forintos forgalom párosult.

2012. február 17. péntek, 17:13

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az emelkedésben a Telekom szárnyalása játszotta a főszerepet, a távközlési cég papírjai 5,5 százalékkal 573 forintra javítottak, a részvény esetében erős, 2,9 milliárdos forgalomban. A hegymenetben az osztalékhozam mértéke is közrejátszhatott, főleg ha valóban kivezetik a távközlési ágazatra kivetett különadót, hiszen akkor a várakozások szerint a társaság emelhet a kifizetés mértékén.

Alulteljesítette külföldi szektortársait ellenben az OTP, amelynek részvényei 1,9 százalékos emelkedést követően 3945 forinton végeztek. A Mol 1,6 százalékos emelkedéssel 19 100 forinton búcsúzott, a Citigroup semleges ajánlással 20 000 forintos célár megfogalmazásával kezdte a magyar olajpapír követését.

Aránylag visszafogott volt a Richter teljesítménye, a gyógyszergyártó részvényeire 1,3 százalékkal az előző záróérték felett, 37 990 forinton születtek az utolsó kötések.

A miskolci projektjének harmadik sikeres fúrásáról beszámoló Pannergy részvényei 2,3 százalékkal 666 forintra drágultak a bejelentést követően.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet