Az emelkedésben a Telekom szárnyalása játszotta a főszerepet, a távközlési cég papírjai 5,5 százalékkal 573 forintra javítottak, a részvény esetében erős, 2,9 milliárdos forgalomban. A hegymenetben az osztalékhozam mértéke is közrejátszhatott, főleg ha valóban kivezetik a távközlési ágazatra kivetett különadót, hiszen akkor a várakozások szerint a társaság emelhet a kifizetés mértékén.
Alulteljesítette külföldi szektortársait ellenben az OTP, amelynek részvényei 1,9 százalékos emelkedést követően 3945 forinton végeztek. A Mol 1,6 százalékos emelkedéssel 19 100 forinton búcsúzott, a Citigroup semleges ajánlással 20 000 forintos célár megfogalmazásával kezdte a magyar olajpapír követését.
Aránylag visszafogott volt a Richter teljesítménye, a gyógyszergyártó részvényeire 1,3 százalékkal az előző záróérték felett, 37 990 forinton születtek az utolsó kötések.
A miskolci projektjének harmadik sikeres fúrásáról beszámoló Pannergy részvényei 2,3 százalékkal 666 forintra drágultak a bejelentést követően.
