BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem tartott sokáig az örömködés

Az MNB hitelezésélénkítési intézkedéseinek délelőtti meghirdetésére 19 453 pontig kilövő BUX aránylag gyorsan lecsorgásba váltott, amire ráerősítettek a negatív görögországi pletykák is.

2012. február 15. szerda, 17:24

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BÉT mutatója így zárásra napi mélypontja közelében, 19 132 ponton végzett, ám még ez is 0,45 százalékos pluszt jelentett. A mozgáshoz forgalom csak az OTP esetében párosult, míg a bankpapír 11,8 milliárd forintért cserélt gazdát szerdán, az azonnali részvénypiac összesített értéke az átlagot alulmúló 14,25 milliárdra rúgott.

A vezető papírok közül még így is messze az OTP teljesített a legjobban, amely a z MNB bejelentést követően egészen 4128 forintig lőtt ki, ám zárásra is megtartott növekményéből 2,4 százalékot és 4026 forinton búcsúzott. Szépen menetelt az FHB is, a kisebb bankpapír 1,4 százalékkal 510 forintra javított.

Emelkedésre még a nagyok közül a Telekomnak futotta, amely 0,37 százalékkal feljebb kerülve 545 forinton végzett.
A Mol ellenben 0,42 százalékkal esett 19 100 forintra esett, míg a Richter ennél nagyobb mértékben 0,7 százalékkal 37 900 forintra rontott. Utóbbi szektortársa, az Egis 0,24 százalékos lejtmenete 16 700 forintos záróértéket jelentett.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet