BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább gyengült Budapest

A délelőtti, másfél százalék körüli pluszt követően gyengülésbe fogott a BUX, és közel 1 százalékos mínuszban fejezte be a keddi kereskedést.

2012. január 31. kedd, 17:26

Fotó: Dömötör Csaba / Marton Szilvia
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe a hétfőihez hasonló mértékű gyengüléssel fejezte be a napot, miután közel 200 ponttal, majd\' 1 százalékkal 18 900 pont alá hanyatlott a zárásra, ami egyben napi mélypontot is jelent. A forgalom valamivel meghaladta a hétfőit, és nem sokkal 20 milliárd forint fölött alakult.

A pesti parketten viszonylag hamar elillant a nemzetközi piacokon értékelhető óvatos bizakodás, a BUX a régióban is a leggyengébben teljesítő börzék között szerepelt a hét második napján. Az eurózónából sok bátorítást nem kaptak a befektetők, és a tengerentúlról is egy sor gyenge makroadat érkezett.

A blue chipek között ezúttal csak az OTP tudott drágulni, a bankpapír 0,3 százalékkal 4013 forintig emelkedett, de délelőtt 4160 forintos kötés is született rá. A Mol-jegyzés több mint 2,5 százalékkal 18 800 forintig süllyedt; az Mtelekom árfolyama közel 1 százalékkal 535 forintig ereszkedett le; a Richter-papír fél, az Egis pedig másfél százalékot veszített értékéből, így előbbi 37 000, a kisebbik szektortárs pedig 16 520 forinton forgott a kereskedés végén.

Az egy behajthatatlan követelés miatt román leánycége felszámolására kényszerülő, a tavalyi első félévben minimális nyereséget elért Őrmester Nyrt. alig mérhető forgalomban esett. Figyelemre méltó forgalomban gyengült az E-Star, ez a lejtmenet azonban nem is hasonlítható a nap vesztesének tekinthető Hybridboxéhoz, amely jóval több mint 10 százalékot veszített árfolyamából. Ezzel együtt a kisebb papírok jobban szerepeltek, mint nagyobb társaik, a BUMIX-index enyhe emelkedéssel zárt.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet