Az Őrmester Nyrt. 190 ezer forint nyereséget ért el tavaly az első félévben, szemben az egy évvel korábbi 5 milliós veszteséggel. A társaság magyarországi árbevétele 1,9 százalékkal 757 millió forintra nőtt, míg az üzemi eredmény 11 millió forint lett, ami 19 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál, annak ellenére, hogy a legjelentősebb költségtételt az anyagjellegű ráfordításokat, valamivel több mint 3 százalékkal sikerült mérsékelni 592 millió forintra. Nagyon elszaladtak viszont a bér jellegű kifizetések a 135 millió forint ugyanis közel 51 millióval haladta meg az egy évvel korábbit. Ez részben lehet annak az eredménye, hogy a létszámot 101 főről 118 emberre emelték az idén.
Nincsenek túl jó hírek a külföldi leányvállalatokról sem. A külföldi cégek árbevétele közel 70 százalékkal esett vissza, ráadásul a román leányvállalat felszámolás alatt van, mert a társaság szolgáltatásait az egyik regionális ügyfele nem fizette meg. Így mintegy 30 millió forint behajthatatlan számla maradt utána, míg a féléves árbevétel a 18 milliót sem érte el. A most közölt gyorsjelentés szerint az Őrmester Romániában egy új leányvállalatot akar alapítani tevékenysége folytatására.
