BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol pörgette a piacot

A reggeli mínuszos nyitást követően jórészt emelkedéssel töltötte a napot a BUX, amely a vártnál rosszabb amerikai GDP-adatra benézett ugyan a negatív tartományba, a kereskedést viszont 0,76 százalékos erősödéssel 19 286 ponton fejezte be a mutató.

2012. január 27. péntek, 17:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ezzel a BÉT indexe felülteljesítette nyugati társait és régiós összevetésben is a legjobb teljesítményt nyújtotta. A mozgáshoz erős közepes, 15,5 milliárd forintot meghaladó forgalom párosult.

A blue chipek közül a Mol volt a húzópapír, amely a zárószakasz felkötését is figyelembe véve csaknem 3 százalékkal erősödve napi maximumán, 19 565 forinton végzett.

Egészen a kereskedés végéig erős oldalát mutatta a Richter is, részvényeit a zárószakaszban azonban beöntötték, így a nagyobbik gyógyszergyártó végül 0,1 százalékkal 36 600 forintra javított. Szektortársa, az Egis viszont nem tudta tartani a tempót, a héttől ugyanis 0,6 százalékot gyengülve 16 605 forinton búcsúzott.

Az OTP a nap során már a 4180 forintos szintet is ostromolta, délutánra ellenben visszaesett a lendület, a befektetők így zárásban az előző napinál hat forinttal többet, 4125 forintot adtak a bankpapírért.

A vezető papírok közül az egyetlen igazán lemaradónak a Telekom bizonyult, amelynek jegyzése csaknem 1,5 százalékkal lejjebb kerülve 541 forinton állapodott meg.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet