BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Amerika mínuszban zárt

Az FTSE-100 1,3 százalékkal 5795, a CAC-40 1,5 százalékkal 3363, a DAX pedig 1,8 százalékkal 6540 pontra emelkedett csütörtökön. A tengerentúli emelkedési kísérletek elbuktak, a DJIA 0,2 százalékkal 12 735, a Nasdaq Composite 0,5 százalékkal 2805, az S&P-500 pedig 0,6 százalékkal 1318 pontra süllyedt.

2012. január 26. csütörtök, 22:19

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Látványos optimizmussal fogadták a piacok a Federal Reserve szerdán közölt terveit, amelyek szerint az amerikai jegybank szerepét betöltő intézmény legalább 2014 végéig zéró közeli szinten szándékozik tartani az Egyesült Államok irányadó kamatát. A vezető nyugat-európai részvényindexek másfél százalék körüli többletekkel fejezték be a csütörtöki kereskedést, miközben a tengerentúli mutatók pirosban zártak.

A New York-i hangulatot elrontotta ugyanis, hogy bár a friss amerikai makroadatok között a tartós cikkek megrendelésállománya a vártnál tempósabban nőtt, a gazdasági kilátásokat jelző úgynevezett vezető mutatók indexe és az újlakás-értékesítések is csalódást keltően alakultak. Mindez alapvetően az ingatlan- és a bankszektor részvényeit küldte lejtőre. A vártnál messze jobb negyedéves beszámolóval előrukkolt Caterpillar papírjai ugyanakkor 3,5 százalékos többletet is felmutattak - ez zárásra bő 2 százalékra olvadt -, jó ideig pluszban tartva a Dow ipari átlagot.  A 3M eredménye szintén felülteljesítette a prognózisokat, amit a részvények 1,3 százalékos drágulása követett. A veszteségről jelentő AT&T jegyzése viszont lejtőre került.

A techszektor teljesítményére az Amgen részvényeinek esése nyomta rá a bélyegét. A világ legnagyobb biotechnológiai cége bejelentette ugyanis, hogy több mint egymilliárd dollárért vásárolná fel a Micromet Inc.-t, hogy így jusson hozzá a társaság rákterápiás technológiájához. A Micromet-részvények árfolyama közel 32 százalékkal ugrott meg a hírre.

Visszatérve a nyugat-európai piacokra, az emelkedést a bányaipari részvények vezették, de jól szerepeltek az autó- és építőipar, valamint a bankok papírjai is. A német autógyártók részvényei 2-3 százalék körüli, francia szektortársaik pedig 3,5 százalék feletti tempóban drágultak. Párizsban az EADS, a Xetrán pedig a Commerzbank részvényei gyengültek a legtempósabban, de zuhanásról azért nem volt szó.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet