Az OTP részvénye kelletlenül követi nyugati szektortársait, 50 forintos, 1,3 százalékos pluszban van, 3860 és 3870 forint között ingadozik. A Mol visszavett kezdeti lendületéből: a reggel még 19400 forint felett is forgó olajpapír 45 forintos nyereséggel 19245 forinton áll.
Kisebb korrekció látható a Richter és a Magyar Telekom részvények piacán, a gyógyszerpapír egy százalékkal 36605 forintra, a telekom részvény 0,4 százalékkal 553 forintra gyengült.
A bikát egyelőre nem tudta megakasztani, hogy késik a megegyezés a görög adósságról, ráadásul pozitív bejelentések is érkeztek Európából. Leginkább az villanyozta fel a befektetőket, hogy a két európai \"mentőalap\" EFSF és az ESM egymás mellett működhet a tervek szerint. Az euró megítélése így javult, bár valószínűleg inkább arról van szó, hogy a görög kudarcra shortot nyitó befektetők zárják pozícióikat. Így az euró/dollár jegyzése az éjszakai 1,2860 körüli mélypont után meredeken emelkedik, s járt már 1,30 fölött is, jelenleg 1,2965 körül ingadozik.
A részvényindexek is kis pluszba kerültek, a DAX visszatért 200 napos mozgóátlaga fölé, az S&P 500 pedig 1315 pont fölött készül nyitni.
