BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sehol a korrekció - jönnek a jó hírek

A BUX továbbra is pluszban, bár az emelkedés jelképesnek nevezhető.

2012. január 23. hétfő, 13:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az OTP részvénye kelletlenül követi nyugati szektortársait, 50 forintos, 1,3 százalékos pluszban van, 3860 és 3870 forint között ingadozik. A Mol visszavett kezdeti lendületéből: a reggel még 19400 forint felett is forgó olajpapír 45 forintos nyereséggel 19245 forinton áll.

Kisebb korrekció látható a Richter és a Magyar Telekom részvények piacán, a gyógyszerpapír egy százalékkal 36605 forintra, a telekom részvény 0,4 százalékkal 553 forintra gyengült.

A bikát egyelőre nem tudta megakasztani, hogy késik a megegyezés a görög adósságról, ráadásul pozitív bejelentések is érkeztek Európából. Leginkább az villanyozta fel a befektetőket, hogy a két európai \"mentőalap\" EFSF és az ESM egymás mellett működhet a tervek szerint. Az euró megítélése így javult, bár valószínűleg inkább arról van szó, hogy a görög kudarcra shortot nyitó befektetők zárják pozícióikat. Így az euró/dollár jegyzése az éjszakai 1,2860 körüli mélypont után meredeken emelkedik, s járt már 1,30 fölött is, jelenleg 1,2965 körül ingadozik.

A részvényindexek is kis pluszba kerültek, a DAX visszatért 200 napos mozgóátlaga fölé, az S&P 500 pedig 1315 pont fölött készül nyitni.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet