BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Amerika részvényeket kell venni a magyar helyett

Inkább az amerikai piacokban lát fantáziát a Raiffeisen, amely szerint Magyarországon továbbra is a politika határozza majd meg a hangulatot.

2012. január 20. péntek, 11:43

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bármennyire nagy a borúlátás az amerikai részvénypiac tekintetében az idei évre, érdemes lehet befektetni erre a piacra - véli negyedéves kitekintőjében a Raiffeisen Bank. Az ugyan biztosnak látszik, hogy az S&P 500-as indexben túlsúllyal szereplő exportcégeket az európai kontinens gazdasági küszködése lefelé húzza majd, és így első negyedév nehézségekkel telített lesz. Azonban a teljes évet vizsgálva úgy gondolják a Raiffeisen elemzői, hogy érdemes a fejlett amerikai tőkepiacra befektetni, mert gazdasági ereje révén elsőként vetheti le magáról a lassulás láncait az ország cégei.

Ezzel szemben a magyar piac várhatóan továbbra is alulteljesítő marad a nemzetközi indexekhez képest. Kis nyitott ország lévén a részvénypiac a nemzetközi megítélésünknek lesz kitéve. Márpedig az elmúlt hetekben megtapasztalhattuk, hogy az alacsony forgalmú, nemzetközi viszonylatban kicsiny tőzsde milyen drasztikus
elmozdulásokra képes. Az egyes céghírek helyett a gazdasági és politikai környezet fogja megszabni az elérhető teljesítményt Magyarországon is. Sajnálatos tény, hogy a válság előtt sem túl erőteljes forgalom az elmúlt három évben még tovább esett. Így kevesebb tőkével nagyobb elmozdulást lehet előidézni a piacon. A vezető hazai részvényindexet vizsgálva az látszik, hogy öt hónapja nem bírt a mutató a 18 000-es szintekkel. Ezen értékek meghaladása (jelenleg ez sikerült, kérdéses, hogy mennyire lesz tartós) nélkül nem válthatunk optimista szemléletmódra. A Raiffeisen elemzői szerint ha igen akkor a 20 000-es BUX kerül célkeresztbe. Negatív forgatókönyv pedig 16 000-es szintek alatt jöhet számításba.

A Raiffeisen elemzői szerint az emelkedést elsősorban a Mol, és a Richter vezetheti, de a Magyar Telekom is ott lehet a sarkukban.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet