A mozgáshoz az átlagot enyhén felülmúló forgalom párosult, összességében 16 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények.
A blue chipek közül ismét az OTP-Mol páros száguldott az élen. Utóbbi a román versenyhatóság kartell-bírsága ellenére 3,76 százalékkal 17 400 forintra javított, miután ismét élénkültek a társaság kurdisztáni partnere, a Gulf Keystone Petroleum felvásárlása körüli találgatások.
A bankpapír 3,64 százalékkal 3220 forintra javított, amiben szerepet játszhatott az euró ellenében a nap során 310-ig erősödő forint is. Az OTP jegyzése egy órával zárás előtt járt 3280 forinton is.
A Telekom ezúttal visszafogottabb teljesítményt mutatott, az osztalékpapír 1,8 százalékkal 515 forintra javított.
Lemaradónak bizonyult a Richter, amely a vezető papírokon túl a piacot is alaposan alulteljesítette. A gyógyszergyártó papírja 0,3 százalékkal 35 800 forintra esett. Szektortársa, az Egis sem mutatta erős oldalát, 0,25 százalékos emelkedése 16 200 forintos záróárat takart.
A hétfői látványos szárnyalás után visszakorrigált kissé, a nap eleji emelkedés délután esésbe váltott, minek eredményeképpen az energetikai cég részvényei 2,7 százalékkal 4905 forintra rontottak.
