BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rally-üzemmódba kapcsoltak az árfolyamok Budapesten

Kedden már a kedvező nemzetközi hangulat is támogatta a BUX emelkedését, ám a lendületet az amerikai nyitás hozta el a mutató számára, amely a zárás kis lehúzása ellenére is 2,4 százalékkal 17 068 pontra javított.

2012. január 10. kedd, 17:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A mozgáshoz az átlagot enyhén felülmúló forgalom párosult, összességében 16 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények.

A blue chipek közül ismét az OTP-Mol páros száguldott az élen. Utóbbi a román versenyhatóság kartell-bírsága ellenére 3,76 százalékkal 17 400 forintra javított, miután ismét élénkültek a társaság kurdisztáni partnere, a Gulf Keystone Petroleum felvásárlása körüli találgatások.

A bankpapír 3,64 százalékkal 3220 forintra javított, amiben szerepet játszhatott az euró ellenében a nap során 310-ig erősödő forint is. Az OTP jegyzése egy órával zárás előtt járt 3280 forinton is.

A Telekom ezúttal visszafogottabb teljesítményt mutatott, az osztalékpapír 1,8 százalékkal 515 forintra javított.

Lemaradónak bizonyult a Richter, amely a vezető papírokon túl a piacot is alaposan alulteljesítette. A gyógyszergyártó papírja 0,3 százalékkal 35 800 forintra esett. Szektortársa, az Egis sem mutatta erős oldalát, 0,25 százalékos emelkedése 16 200 forintos záróárat takart.

A hétfői látványos szárnyalás után visszakorrigált kissé, a nap eleji emelkedés délután esésbe váltott, minek eredményeképpen az energetikai cég részvényei 2,7 százalékkal 4905 forintra rontottak.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet