BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rákapcsolt a végére a BUX

A zárószakasz felrántása után napi maximumán, 16 668 ponton zárt a BÉT irányadó indexe, a BUX ezzel hajszál híján 3,5 százalékos emelkedést abszolvált.

2012. január 9. hétfő, 17:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az egész napos hegymenethez kimondottan erős forgalom mindenesetre nem párosult, összességében 13,8 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények.

A több napos alulteljesítés után az IMF tárgyalások kapcsán éledező optimizmus folytán korrekciós üzemmódba váltott a magyar mutató, ráverve a jelentős nyugat-európai és régiós indexek teljesítményére is. (A varsói WIG-20 például 1,2 százalékot esett.)

A blue chipek közül a Telekom volt a nap nyertese, amely erős hajrát követően 5,2 százalékkal 506 forintra drágult.

Erős oldalát mutatta az OTP is, a bankpapír csaknem 5 százalékkal 3107 forintra drágult, amely csak hajszállal maradt el a 3122 forintos napi maximumától.

A Mol sem szégyenkezhetett, a zárószakasz erőteljes felrántásának köszönhetően 2,9 százalékkal 16 770 forintra javított az olajpapír.

A kereskedés végén rántották fel igazán a Richter árfolyamát is, amely így 2,3 százalékot erősödve 35 900 forinton búcsúzott.

Szektortársa, az Egis gyengébb teljesítménnyel zárta a hétfőt, a kisebb gyógyszergyártó 0,6 százalékos emelkedése 16 160 forintos záróértéket takart.

A nap nyertesének az elmúlt időszakban sokat büntett E-Star papírja bizonyult, az energetikai társaság részvényeire 12,4 százalékkal a pénteki záróár felett, 5040 forinton születtek az utolsó kötések.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet