BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyomás alatt maradt a pesti parkett

A zárószakasz felkötései kissé tompították a BUX esését, a forint piacán tapasztalható visszafogott megnyugvás a részvénypiacra már nem terjedt ki. A mutató így végül 2,1 százalékkal 16 225 pontra gyengült még a tavalyi napi átlagot is jócskán meghaladó, 23,7 milliárd forintos forgalom mellett.

2012. január 5. csütörtök, 17:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vezető papírok közül a reggeli 324-es euró/forint keresztárfolyam árnyékában még 2890 forintig leszúró OTP a zárás felkötésének folytán végül 2975 forinton búcsúzott, ám még ez is csaknem 2 százalékos leértékelődést takart.

A nyitást követően 15 900 forintra beöntött Mol a kereskedés végére 1,8 százalékos mínuszra dolgozta le hátrányát, így 16 500 forinton születtek részvényeire az utolsó kötések.

A Telekomnak viszont nem sikerült a hajrázás, papírjai 2,4 százalékkal gyengülve napi mélypontjukon, 480 forinton búcsúztak. Ebben szerepet játszhatott az államkötvények másodpiacán tapasztalható hozamemelkedés is, amely nem túl kedvező az osztalékpapír szempontjából.

A szerdán még acélos oldalát mutató Richterből csütörtökre már kifogyott a szufla, részvényei 2,1 százalékkal lejjebb kerülve 35 500 forinton állapodtak meg. Szektortársa, az Egis viszont még ennél is jócskán lendületesebben, 5,1 százalékot esve 16 320 forintra rontott.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet