BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alulteljesített a pesti tőzsde

A régiós piacokat alulteljesítve - valamint a nyugat-európai és amerikai indexek emelkedését figyelmen kívül hagyva -, közel 0,9 százalékos eséssel végzett a BUX kedden. A forgalom a kereskedés világszintű beindulásával már emlékeztetett a normálisra, 12,3 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények a pesti parketten.

2012. január 3. kedd, 17:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vezető papírok közül a Richter mutatta a legacélosabb teljesítményt, 1,75 százalékkal 34 950 forintra javított. Szektortársa, az Egis ellenben a pluszos nyitást követően az egész napot a negatív tartományban töltve végül 1,3 százalékos mínuszban 17 395 forinton búcsúzott.

A nap első felében az MNB devizatartalékainak kormányzati felhasználásáról szóló sajtóértesülésre még 2,7 százalékos esést felmutató OTP délutánra már felfelé kapaszkodott, és zárásra 0,6 százalékkal 3259 forintra erősödött.

Nem tudott magához térni ellenben a Mol, amelynek kereskedését egy 656 millió forintos átkötés is színesítette. Az olajpapír a 16 880 forintos napi minimumáról zárásra 17 195 forintra kúszott vissza, ám még ez is 2,9 százalékos leértékelődést jelentett.

A Telekom is az esők táborát gyarapította, a távközlési cég papírjai 2,3 százalékkal 509 forintra rontottak.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet