A zárva tartó amerikai és londoni piac éreztette a hatását a pesti parketten is, összesen alig több mint 2 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények.
A vezető papírok közül mind emelkedéssel végzett, a legjobb teljesítményt a Mol tudhatta magáénak. Az olajpapír 2 százalékkal 17 705 forintra erősödött.
Az OTP 0,7 százalékos felértékelődése 3240 forintos záróértéket takart.
A Telekom 0,4 százalékkal 521, míg a Richter 0,44 százalékkal 34 350 forintra drágult. Utóbbi szektortársa, az Egis viszont 0,45 százalékkal 17 620 forintra rontott.
