BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tömeges bedőlés vár az orosz bankszektorra

Húsz-harminc orosz bank lesz kénytelen jövőre lehúzni a rolót a jegybank kötelező tőkeminimum-emelése miatt.

2011. december 8. csütörtök, 16:33

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jövő év elejével akár 20-30 bank is kénytelen lehet bezárni, mert nem fogják tudni teljesíteni a jegybank kötelező tőkeminimum-elvárását, ami január 1-el az eddigi duplájára emelkedik - mondta el Mihail Szuhov, a központi bank hitelintézet-engedélyezési osztályának vezetője az RBC gazdasági televíziónak adott interjújában. A bankszektor 2015-ig terjedő stratégiai tervének értelmében 2012. január 1-től a már működő bankok minimális tőkéjének összege a mostani kétszerese, 180 millió rubel (58 millió dollár) lesz, ami 2015-től 300 millió rubelre emelkedik. Ezzel tulajdonképpen még jól is járnak, mert a most induló bankokra már a boldog újév elejétől érvényes a 300 millió rubeles szabály.

A The Moscow Times szerint idén november 1-én az országban működő 930 bankból 103 tőkéjének összege nem érte el a 180 millió rubelt, azonban 30 máris felemelte alaptőkéjét, 8-nak pedig csak 5 milliárd hiányzik a kötelező szinthez, és 65 bank jelezte, hogy végrehajtják az emelést. Ami a 2015-ös, 300 millió rubeles szintet illeti, ennek teljesítéséhez 319 banknak lesz szüksége tőkebevonásra - közölte Szuhov.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet