BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kitartott az optimizmus Budapesten

Csendes emelkedéssel telt a péntek a Budapesti Értéktőzsdén, az ECB és az IMF százmilliárdos hitelkihelyezéséről szóló hírre a forint is erősödésnek indult és az a részvénypiacnak is lökést adott, ezt támogatta a kedvező amerikai munkaerő-piaci adat is. A BUX végül 17 541 pontos maximumáról visszacsorogva 1,7 százalékos emelkedéssel 17 447 ponton végzett.

2011. december 2. péntek, 17:11

Fotó: Dömötör Csaba / Völgyi Attila
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vezető papírok közül ismét a nemzetközi hírekre legérzékenyebb OTP drágult leginkább, a bankpapír 3,93 százalékkal 3305 forintra erősödött.

A Mol részvényei 1,12 százalékkal előző záróértékük fölött, 18 100 forinton búcsúztak. A társaság papírjaira adott ajánlását a UBS péntek reggel rontotta vételről semlegesre, valamint célárát is 22 000 forintra vágta.

A Richter az elmúlt napok alulteljesítése után viszont megemberelte magát, 1,3 százalékkal 34 30 forintra javítva, szektortársa az Egis ellenben 5 forintot vesztve 18 685 forintra rontott.

A Telekom 0,6 százalékos növekménye 520 forintos záróértéket takart.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet