BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megvan, miért menekült meg a magyar állampapír-piac

A feltörekvő piacok összességére fókuszáló befektetési alapoknak köszönhetően áramlott pénz a magyar államkötvényekbe, nem pedig azért, mert különösebben kedvelnék papírjainkat a külföldiek.

2011. december 1. csütörtök, 13:23

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Alapvető változások zajlanak az eurózónában, már nem csak a periférián szöktek fel a finanszírozási költségek, de a mag is kezd szétválni, vagyis dezintegrációs folyamat zajlik az európai pénzpiacokon - mondta a GKI Gazdaságkutató Újratervezés című konferenciáján Duronelly Péter, a Budapest Alapkezelő igazgatója. A német kötvényhozam példátlan módon a hét első felében a negatív tartományba csúszott Egy ilyen stressz pedig nagyon sokáig el tud tartani, különösen ha nincs igazából megoldva - tette hozzá.

A rossz helyzet ellenére mégis egyre növelik magyar állampapír-állományukat a külföldi befektetők, több magyar kötvényt tartanak, mint valaha. Felmerülhet a kérdés, hogy miért?

Elsősorban azért - húzta alá Duronelly -, mert szerencsés csoportban, a feltörekvő országok között szereplünk a befektetők gondolkodásában. Ez a csoport pedig még a válság közepette is felülteljesítő tudott lenni, strukturális okokból még mindig kedvelt a befektetők körében, az ezekre specializálóott alapok 10 százalékos tőkebeáramlást regisztrálhattak az idén. Márpedig aki a feltörekvő piacokon fektet be, gyakran nem differenciál országok szerint. Ez azt jelenti, hogy lehet, hogy nem szeretem módon, de mégis hoznak pénz a magyar piacra, megtámasztva ezzel az itteni hozamokat - mondta a szakember.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet