BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erős hajrá lett a vége a Budapesten

A nyitást követő negatív tartományban vergődés után kora délutánig minimális pluszban oldalazott a BUX, a világ jegybankjai (élükön a Feddel) által bejelentett koordinált likviditásbővítő intézkedés híre viszont szárnyakat adott a BÉT mutatójának is.

2011. november 30. szerda, 17:19

Fotó: Dömötör Csaba / Ádám Viktor
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az index így végül a nap végi felhúzás által is megtámogatva 4,12 százalékos emelkedéssel búcsúztatta a szerdát, aránylag erős, 18,5 milliárdos forgalom mellett.

A vezető papírok közül az ilyen helyzetekben szokásos módon az OTP járt az élen az emelkedésben, a bankpapír 13,6 milliárdos forgalomban 6,35 százalékkal 3334 forintra erősödött. A kisebb bankrészvény FHB viszont nem tudta tartani a lépést, 3,2 százalékkal 454 forintra esett.

A Mol sem szégyenkezhetett, 5,17 százalékkal 18 720 forintra drágult, az olajpapír esetében ebben azért a zárószakasz felkötése is szerepet játszott.

A Telekom 3,4 százalékos erősödése 517 forintos záróárat takart, míg a Richter egyedüli lemaradóként beragadt keddi, 34 000 forintos zárószintjén. Szektortársa, az Egis ellenben szárnyakat kapott, 5,7 százalékkal 18 500 forintig száguldott.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet