Az index így végül a nap végi felhúzás által is megtámogatva 4,12 százalékos emelkedéssel búcsúztatta a szerdát, aránylag erős, 18,5 milliárdos forgalom mellett.
A vezető papírok közül az ilyen helyzetekben szokásos módon az OTP járt az élen az emelkedésben, a bankpapír 13,6 milliárdos forgalomban 6,35 százalékkal 3334 forintra erősödött. A kisebb bankrészvény FHB viszont nem tudta tartani a lépést, 3,2 százalékkal 454 forintra esett.
A Mol sem szégyenkezhetett, 5,17 százalékkal 18 720 forintra drágult, az olajpapír esetében ebben azért a zárószakasz felkötése is szerepet játszott.
A Telekom 3,4 százalékos erősödése 517 forintos záróárat takart, míg a Richter egyedüli lemaradóként beragadt keddi, 34 000 forintos zárószintjén. Szektortársa, az Egis ellenben szárnyakat kapott, 5,7 százalékkal 18 500 forintig száguldott.
