BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Duplázást remél az Erste a Raiffeisentől

Kitartóan vételre ajánlja a Raiffeisen Bank részvényeit az Erste Bank.

2011. november 29. kedd, 10:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

30 euróra csökkentett célárral ugyan, de vételre ajánlja az Erste Bank a Raiffeisen Bank International részvényeit. A jelenleg 15 euró körül forgó bankrészvényre adott célárakkal nem nagyon van szerencséje az Este elemzőcsapatának, az ajánlási és célár történetből jól látszik, hogy a szakértő milyen csúnyán lemaradt a Raiffeisen árfolyamáról ajánlásával.

A fundamentális alapon meghatározott célárfolyam kiszámításánál a Raiffeisen menedzsment előrejelzéseit használták, a sajáttőke arányos megtérülés esetében az általuk becsült 15 százalékos értéket használták. A várható tőkebevonás miatt a célárfolyamot 28, illetve 27 euróra diszkontálták, a három hónapos átlagár esetén ez az érték csak 21,4 euró. A jelenlegi árfolyamok mellett a tőke emelés higitó hatása még durvább lehet, akár 20-34 százalékkal is rombolhatja a bank egy részvényre jutó nyereségét.

Az Erste szerint az egyetlen piac, ahonnan kivonulhat az RBI Szlovénia lehet, de a tevékenység visszafogása várható Magyarországon, Ukrajnában, Belarussziában és Bulgáriában. Szlovákiában, Lengyelországban, Csehországban és Romániában enyhe bővülést várnak a banktól. Oroszország kulcspiac lehet, éves szinten itt 8 százalékos bővülés várható.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet