BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A külföldi optimizmus vitte hátán a BÉT-et

A hurráoptimista nemzetközi hangulat a BUX-ot is hajtotta, a csütörtök éjjeli leminősítés ellenére a BÉT indexe szinte egész napos emelkedést követően 2,2 százalékkal 16 817 forintra javított, igaz ezzel alulteljesítette a 4 százalék feletti mértékben emelkedő nyugat-európai társait.

2011. november 28. hétfő, 17:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A mozgáshoz viszont igencsak visszafogott forgalom párosult, az idei napi átlag csupán kétharmadát kitevő, összesen 10,5 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények az azonnali piacon.

A blue chipek közül a nap nyertese toronymagasan az OTP papírja lett, amely a zárószakasz felkötését követően 7,3 százalékkal 3070 forintra drágult, napi maximumán búcsúztatva a hétfőt.

A Mol a kereskedés második felére lefordult 18 070 forintos csúcsáról, így a napot 0,6 százalékos drágulással 17 805 forinton végezte, a Fitch azonban megerősítette a rá vonatkozó besorolását.

A Telekom papírjai már tempósabban, 1,8 százalékkal drágultak, ami 488 forintos záróértéket jelentett.

Az egyetlen igazi lemaradónak a Richter bizonyult a nagyok közül, a gyógyszergyártó részvényeire 0,3 százalékkal pénteki záróértékük alatt, 34 395 forinton születtek az utolsó kötések. Szektortársa, az Egis ellenben szépet hajrázva 1,9 százalékkal 17 500 forintra javított.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet