A mozgáshoz viszont igencsak visszafogott forgalom párosult, az idei napi átlag csupán kétharmadát kitevő, összesen 10,5 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények az azonnali piacon.
A blue chipek közül a nap nyertese toronymagasan az OTP papírja lett, amely a zárószakasz felkötését követően 7,3 százalékkal 3070 forintra drágult, napi maximumán búcsúztatva a hétfőt.
A Mol a kereskedés második felére lefordult 18 070 forintos csúcsáról, így a napot 0,6 százalékos drágulással 17 805 forinton végezte, a Fitch azonban megerősítette a rá vonatkozó besorolását.
A Telekom papírjai már tempósabban, 1,8 százalékkal drágultak, ami 488 forintos záróértéket jelentett.
Az egyetlen igazi lemaradónak a Richter bizonyult a nagyok közül, a gyógyszergyártó részvényeire 0,3 százalékkal pénteki záróértékük alatt, 34 395 forinton születtek az utolsó kötések. Szektortársa, az Egis ellenben szépet hajrázva 1,9 százalékkal 17 500 forintra javított.
