BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felülteljesítette a világot Budapest

A reggeli emelkedés után kora délután a nemzetközi piacok bezuhanása mellett Budapesten is megbicsaklott a lendület, ám a BUX délután folyamatosan visszakapaszkodva nyugati társait lepipálva 1,05 százalékkal 16 730 pontra javított.

2011. november 16. szerda, 17:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A mozgáshoz azonban vékonyka, az átlagot alulmúló 12,9 milliárd forintos forgalom párosult.

A vezető papírok közül a Mol teljesített a legjobban, az olaj drágulásával párhuzamosan úgy emelkedett 2,4 százalékot, hogy közben a nagy régiós konkurens OMV ugyanennyit esett. A magyar olajpapír így 17 300 forinton búcsúztatta a szerdát.

Az OTP ismét erős hajrának köszönhette, hogy a zárás előtti nulla közeli szintről végül 0,87 százalékos erősödéssel a kritikus támasz-szinttől elrugaszkodva 2910 forinton végzett. Kérdés persze, hogy ebben ismét a bank sajátrészvény vásárlásai játszottak-e kozmetikázó szerepet.

Fél százalékot meghaladó mértékben 36 395 forintra drágult a Richter, míg szektortársa, az Egis már nem úszta meg az esést, 2 százalékkal 18 500 forintra rontott.

A Telekom papírjaira, miután a nap jó részét a negatív tartományban töltötték, végül előző, 500 forintos záróértéküknek megfelelő áron születtek az utolsó kötések.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet