A mozgáshoz azonban vékonyka, az átlagot alulmúló 12,9 milliárd forintos forgalom párosult.
A vezető papírok közül a Mol teljesített a legjobban, az olaj drágulásával párhuzamosan úgy emelkedett 2,4 százalékot, hogy közben a nagy régiós konkurens OMV ugyanennyit esett. A magyar olajpapír így 17 300 forinton búcsúztatta a szerdát.
Az OTP ismét erős hajrának köszönhette, hogy a zárás előtti nulla közeli szintről végül 0,87 százalékos erősödéssel a kritikus támasz-szinttől elrugaszkodva 2910 forinton végzett. Kérdés persze, hogy ebben ismét a bank sajátrészvény vásárlásai játszottak-e kozmetikázó szerepet.
Fél százalékot meghaladó mértékben 36 395 forintra drágult a Richter, míg szektortársa, az Egis már nem úszta meg az esést, 2 százalékkal 18 500 forintra rontott.
A Telekom papírjaira, miután a nap jó részét a negatív tartományban töltötték, végül előző, 500 forintos záróértéküknek megfelelő áron születtek az utolsó kötések.
