Nyomozás zajlik Horvátországban Hernádi Zsolt, Mol-vezér ellen - jelentette a Reuters horvát ügyészségi forrásokra hivatkozva. Hernádi a volt horvát miniszterelnök, Ivo Sanader ügyében lett vádlott. A vád szerint - amelyet mind a Mol, mind Sanader, mind pedig Hernádi visszautasított a csütörtöki tárgyaláson - 2008-ban Sanader 10 millió euró fejében arról állapodott meg Hernádival, hogy minden szükséges intézkedést megtesz azért, hogy a Mol irányítást szerezzen az INA-ban.
A Mol szóvivője szerint a társaság határozottan visszautasítja a vádakat, és nem tud arról, hogy bármiféle hivatalos vizsgálat volna folyamatban a Mol vagy annak tisztviselői ellen akár Horvátországban, akár Magyarországon.
Horvátország korábban a magyar hatóságok segítségét kérte Hernádi beidézéséhez, ám ez a kérés elutasításra talált, ezért nem tudták vád alá helyezni - mondta Tamara Laptos, ügyész. Hozzátette: a vádemeléshez szükséges volna Hernádi meghallgatására is, ugyanakkor az ellene folyó nyomozás továbbra is tart, és ebben a folyamatban Hernádi továbbra is gyanúsítottként szerepel.
