BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyanúsítottá vált a Mol-vezér

Első ízben ismerték el hivatalosan Horvátországban, hogy Hernádi Zsolt gyanúsítottként szerepel Ivo Sanader korrupciós eljárásában.

2011. november 10. csütörtök, 15:36

Fotó: Dömötör Csaba / Ádám Viktor - INA töltőállomás Horvátországban
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nyomozás zajlik Horvátországban Hernádi Zsolt, Mol-vezér ellen - jelentette a Reuters horvát ügyészségi forrásokra hivatkozva. Hernádi a volt horvát miniszterelnök, Ivo Sanader ügyében lett vádlott. A vád szerint - amelyet mind a Mol, mind Sanader, mind pedig Hernádi visszautasított a csütörtöki tárgyaláson - 2008-ban Sanader 10 millió euró fejében arról állapodott meg Hernádival, hogy minden szükséges intézkedést megtesz azért, hogy a Mol irányítást szerezzen az INA-ban.

A Mol szóvivője szerint a társaság határozottan visszautasítja a vádakat, és nem tud arról, hogy bármiféle hivatalos vizsgálat volna folyamatban a Mol vagy annak tisztviselői ellen akár Horvátországban, akár Magyarországon.

Horvátország korábban a magyar hatóságok segítségét kérte Hernádi beidézéséhez, ám ez a kérés elutasításra talált, ezért nem tudták vád alá helyezni - mondta Tamara Laptos, ügyész. Hozzátette: a vádemeléshez szükséges volna Hernádi meghallgatására is, ugyanakkor az ellene folyó nyomozás továbbra is tart, és ebben a folyamatban Hernádi továbbra is gyanúsítottként szerepel.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet