BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elszálltak az amerikai bankpapírok is

A DJIA 2,9 százalékkal 12 209, a Nasdaq Composite 3,3 százalékkal 2739, az S&P-500 3,4 százalékkal 1285 pontra emelkedett csütörtökön.

2011. október 27. csütörtök, 22:12

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nyugat-európaihoz hasonló méretű bankrészvény-rally bontakozott ki New Yorkban is: a Bank of America 9,5, a Morgan Stanley 16,5 százalékkal drágult.

Úgy tűnik, 115 éves fennállásának legjobb októberi teljesítményét abszolválhatja a Dow Jones ipari átlag, az S&P-500 pedig 1987 óta a legtempósabb havi növekedést mutathatja fel.

A piacokat nagyobb részt a szerdai EU-csúcsértekezlet eredményei, köztük az EFSF ezermilliárd euróra történő felhizlalása, kisebb részt pedig a várakozásoknak megfelelő harmadik negyedéves, gyorsuló növekedésről tanúskodó amerikai GDP-adat derítette jobb kedvre.

Az Exxon Mobil részvényei bő 1 százalékkal drágultak, de mínuszban is megfordultak azután, hogy az olatársaság a papírforma szerinti, tízmilliárd dollár feletti negyedéves nyereségről számolt be.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet