A lendületes nyitást pangás követte hétfőn a Budapesti Értéktőzsdén, a forgalom alacsony, a szereplők az amerikai nyitást várják. A BUX másfél százalékos pluszban 17660 ponton áll, a legjobban az OTP papírjai teljesítenek.
A bankrészvény ugyan reggel 3600 forinton is járt, így ehhez képest nem olyan szép a jelenlegi 3530-as árfolyam, ám péntekhez képest ez is 2,7 százalékos pluszt jelent. A Mol ismét meglátogatta a 17500-as ellenállását, majd 17200-ra esett vissza. A Richter egy százalékkal 35995 forintra, az Egis 0,9 százalékkal 17805 forintra drágult. Folytatódott a Magyar Telekom jó szereplése, 518 forinton áll a papír, 0,4 százalékkal a pénteki zárás fölött.
A forint is veszített reggeli erejéből, az euró egységéért 297,8 forintot kérnek a bankközi devizapiacon.
