Annak ellenére, hogy a hétvégi csúcson nem született egyértelmű megoldás az európai adósságválság kérdésében, a befektetők láthatóan bizakodóan állnak a következő, szerdai forduló elé. A részvénypiacon a mai délelőtt az emelkedés jegyében telhet, sőt, ez egy két napig még kitarthat. Az OTP hamarosan nemrég látott 3600 forint feletti csúcsait tesztelheti újra, míg a Mol és a Richter részvények esetében ez egyelőre nem tűnik valószínűnek. A kérdés az, hogy a jókedv tartósabb lesz-e, vagy ismét gyorsan előtérbe kerülnek-e a korábbi aggodalmak- mondta Nyári Zsolt, a KBC Securities szakértője a Napi Gazdaságnak.
