BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Menetelésbe váltott a BUX

A reggeli lecsorgást követően kora délutánra erős emelkedés bontakozott ki a Budapesti Értéktőzsdén.

2011. október 5. szerda, 13:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az összes nagyobb részvény tetszetős emelkedést mutat kora délután a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX index röviddel egy óra után 4,2 százalékkal emelkedik 16 225 pontig jutott a mutató. A piac motorja a Richter, a reggeli bejelentést követően folyamatosan veszik a gyógyszergyár részvényeit, azok immár 11,5 százalékkal állnak magasabban tegnapi záróértéküknél, 34 455 forinton folyik velük a kereskedés. A Mol kitört, legyűrte 15 200 forintnál húzódó erős ellenállási szintjét s 3,2 százalékos menetelést követően 15 490 forinton jár. Az OTP 3,3 százalékkal kapasskodott feljebb, 3106 forintra, az Egis 2 százalékkal drágult, 15 050 forintra. Az FHB követi szektortársát, a kisebbik bankrészvény 4,5 százalékkal drágult, 505 forintra. A Rába 2,5 százalékkal, 520 forintig emelkedett.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet